Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlk a anděl 7

26. 8. 2013

 Ještě to odpoledne…

 

            Xenie v klidu ležela a nechala si dělat culíčky. Angy si to užívala. Protože si z Xenie utahovala. Jakmile bylo dílo hotovo, tak se Xenie šla podívat do zrcadla. Ale to neměla dělat. Zděšením zavrčela na Angy a skočila po ní. Srazila ji k zemi a začala olizovat.

                Po nějaké chvíli došel do pokoje Patrik a samým údivem, co se tam děje, zůstal mezi dveřmi. Ale úsměv, na bílého vlka s růžovými mašlemi všude po těle, mu neušel. Xenie po něm štěkla a sedla si vedle Angy, která se smíchy nemohla ani zvednout. Sotva se přetočila na všechny čtyři, tak do ní Xenie strčila a ona opětovně spadla. Patrik chtěl Angele pomoct, ale Xenie ho taky shodila a dívala se s vyplazeným jazykem ven.

                Konečně se uklidnily a Xenie se změnila v člověka. Mašle jí zůstaly ve vlasech všelijak zapletené. V jejích černošedých vlasech to vypadalo opravdu komicky. Šli se společně najíst a po jídle si Xenie opět lehla na houpačku ven. Patrik také odešel připravit se do práce na další noční. Angela naštěstí zůstala a Xenii pěkně hlídala. Byla horší než hlídací pes. Od X se nepohnula ani na krok a pečlivě hlídala, co dělá. Až to Xenii začalo štvát. Ovšem Angy si z toho dělala legraci.

                Do večera byl klid. Než došla maminka s Eričkem z nákupů a malý klučina začal dělat nepořádek s Xenií. To Angy nevydržela a oboum vynadala. Jak bílý vlk, tak i malý kluk strnuli a raději poslechli.

                V noci Xenie usnula jako nemluvně a Angy jak by smet. Ohlídat Xenii byl nadlidský výkon.

                Ráno šla Angy do školy a odvedla i Erička. Maminka dělala snídani, když došel Patrik ještě v policejním oblečení. Hned šel ke Xenii do pokoje. Xenie byla už vzhůru ve vlčí podobě s mašlemi po celém těle. Patrik k ní přistoupil a s úsměvem ji začal vysvobozovat. „Jak ses vyspala, X.“ začal rozhovor. Xenie se usmála. „Vidím, že asi dobře. Co si tak dneska odpoledne udělat vycházku?“ Xenie se změnila „Opravdu bys semnou šel ven?“ byla radostí bez sebe. Patrik tomu přikývnul a Xenie radostí vyskočila z postele. Ovšem i tuto radost ji Patrik zkazil, jakmile ji ukázal vodítko a obojek s policejní značkou. Xenie se hned urazila a sedla si do kouta pokoje „To nikdy.“ A víc nepromluvila. Patrik k ní přišel blíže „X, co by ti to udělalo. Já slíbil tomu malému lumpikovi, že pro něj dnes dojdeme jako policisté.“  Xenie na to však nereagovala. Patrik ji chtěl pohladit, ale ona uhnula. Tak se zvedl, položil obojek i s vodítkem na postel a odešel na snídani.

                Chvíli se nic nedělo. Patrik si vychutnával kávu a povídal si s maminkou, jak se vedlo mezi tou dobou, co ona byla mimo sebe. Bylo až ošklivé ticho, a tak maminka pustila rádio. Když se nepozorovaně ukázala Xenie ve vlčí podobě za Patrikem a mohutným štěkotem ho vystrašila. I maminka se lekla. A Patrik se polil kávou. Xenie se mu smála jak malé štěně. Patrik se jen usmál „Díky, holka.“ Řekl a šel se osušit. V tom si všimnul nataženého psovodského vodítka mířícího ke Xenii. Udiveně se podíval a uviděl, že Xenie má na sobě obojek. Xenie došla za mámou a nechala se podrbat za ušima. „Ty jedna lumpice. To se nedělá.“ Vlčice vyplázla jazyk a spokojeně se změnila. Sundala si obojek a dodala „Je mi už nějaký těsný. Chce to povolit.“ Patrik jí ho vzal a povolil o jednu dírku „Takže jim půjdeme naproti?“ zeptal se s úsměvem. Xenie se udivila „Jim? Máme jít pouze pro Erika.“ Patrik jí nasadil obojek přes hlavu „Jo, ale půjdeme si udělat legraci i z Angy. Ať se jí tolik nestýská.“ Xenie s úsměvem kývla a sedla si ke stolu. Patrik se šel domů převléct do čisté uniformy a než došel zpět, tak už Eriček pomalu končil ve školce.

Xenii se to zdálo dlouhý, tak poprosila mámu, zda by jí smotala vodítko a dala do pusy. Že se povede sama. Máma tak udělala a Xenie šla sama naproti Erikovi bez Patrika.

                U školky si sedla, položila vodítko a čekala, až ten malý lump vyběhne ze školky. Zazvonilo a děti vyběhli ven. Několik se jich vlka leklo a raději se nepřibližovali. Ale jak vyběhl Eriček ven a skočil vlkovi kolem krku, tak si ho začali všichni hladit. Xenie vzala vodítko a podala ho Eričkovi. Ten ho vzal a nasedl na obřího vlka. Xenie se zašťulila a zvedla se. Eriček se pevně chytil a na to se ukázal Patrik „To si ze mě děláš legraci!“ vlk se otočil a zavrčel. Patrik poznal, že se Xenie jen tak nedá. Stejně jí vynadal „Blázne jeden. Máš se opatrovat a ne se nechat ještě více zmrzačit.“ Xenie jen vyplázla jazyk a došla k muži v uniformě. Patrik si podřepl „Ty ses vyléčila. Ty paličatá opice?“ Xenie tomu kývla a pak zhluboka vydechla. Patrik ji pohladil po hlavě „Jo, Eriček už je mnohem těžší.“ A šli společně pro Angy.

                Ta vycházela ze školy a četla si. Xenie rychle stoupnula před ni a Angy zakopla. Vlk začal dívku olizovat a vrtět ocasem. Angy se usmála, chytla vlka pod krkem. Xenie se snažila vyprostit z jejího úchopu… ale marně.  Až se Angy zvedla ze země, tak se pustila vlčice a uvítala se i se zbytkem. A jako trest pro Xenii ji dala růžovou mašli. Společně vyrazili domů, k Ange. Už se nějakou dobu doma neukázala.

                Xenie si u nich doma lehla pod stůl a čekala, až si všichni popovídají. Angy si neustále stěžovala na paličatost vlka a neustále se smála. Xenie se jen tak nedala. Vylezla z podstolí a změnila se „No. Je pěkné, že žaluješ pouze na mě, ale co tvoje lumpárny.“ Angy se pousmála a přiznala se, že zapomněla odevzdat knihu v čas a bude něco málo platit. A poté se přiznala, že tu knížku zapomněla u Xenie doma, kde se jaksi záhadně ztratila. Takže ji bude muset zaplatit. Na to byly její rodiče háklivý. Ne, že by jim vadilo to zaplatit, ale to, že je Angy nepozorná. Ale i tak to vzali s nadhledem a nijak ji nevynadali. Xenie se tedy posadila ke stolu a přiznala se k vyléčení. A že další den bude spát jako zabitá.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář