Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlk a anděl 2

26. 8. 2013

 Kdo je kdo…

            Celý den ve škole byl v pořádku, do doby, než Xenii zavolali do ředitelny. Už se bála co se děje, co opětovně vyvedla, kterého učitele nechtěně urazila. Ale zpráva, kterou dostala, byla mnohem horší. Jejího brášku nečekaně odvedla ze školky její máma. Xenie na nic nečekala, vytáhla mobil a zavolala Patrikovi, ať ihned všechny hlídky upozorní na její mámu, že unesla Erička a ať jede hned k ní domů, zda tam nejsou. Xenie běžela taky směrem domů. I když poté ji napadlo místo, kam by její máma šla. Na most, který vede nad dálnicí. Z představy toho, co chce udělat, se jí sevřel žaludek. Hned zavolala Angele a ta během chvilky přiběhla. Spíše přiletěla. Angela, byla anděl. Popadla Xenii a letěla hned k tomu mostu.

            A opravdu. Xenii máma tam stála s Eričkem v náručí. Malý chlapeček brečel a bál se. Máma stála na opačném konci mostu a už jí zbývalo se pouze pustit. Most byl hodně vysoký kvůli nákladním automobilům. Xenie zavolala na svoji mámu „Ahoj mami. Jak ses dneska měla v práci? Opět tě povýšili?“ Maminka se otočila po hlase „Ale, Xenie, ahoj. Jo. Dneska byl skvělý den. Nejen, že mě povýšili, ale dokonce jsem dostala prémie. Budeme mít více peněz.“ Xenie dala rychlou volbu pro vytočení Patrika a pomalu postupovala k mámě. „To je bezva. A já za to udělám nějaké výtečné jídlo. Eričku, co by sis dal.“ Malý klučina si otřel oči „Velký zmrzlinový pohár s hodně šlehačkou a jahůdkou.“ Xenie se usmála a Angy taky. „To jo. Úplně s tebou souhlasím. A co ty, mami. Co by sis dala?“ Žena se pousmála „Pořádnou koupel a hamburger. Ten výtečný, co děláš.“ „Taky dobrý nápad. Ale proč jsi na mostě E58.“ To byly souřadnice pro Patrika, aby věděl, kam má jet. Žena se usmála „Myslela jsem si, že se s Eričkem projdu. Chtěla jsem mu ukázat, jak se dá lítat.“ Xenie maličko znejistila, ale řekla „Tak počkej na mě, taky bych to chtěla zkusit, co ty na to?“ Máma se usmála „Tak pojď, moje holčičko.“ Xenie tam došla a stoupla si vedle své mámy. „Mamy, co kdybych si vzala Erička já? Jsem předci jen mladší a mám více síly. Ty musíš být z práce unavená.“ Žena jí dala za pravdu. Pomalu Xenii dala malého chlapce, který se chytil dívky jako klíště. V tom se tam ukázal Patrik s celou řadou policistů. Potichu došel za Xenií a pozdravil její mámu „Dobrý den, paní Skřebská. Jak se dnes máte?“ žena s úsměvem odpověděla „Ahoj, Patriku. Dneska se mám výtečně. Moje dcera semnou poletí. Už jsem tě dlouho neviděla. Vypadáš skvěle.“ Patrik se podrbal za hlavou „Děkuji. Je čest to od vás slyšet. I vy jste pěkná, paní.“ A v tom Xenie řekla „Víš co, mami. Patrik mi podrží Erička. Má z nás nejvíce síly.“ Žena s úsměvem kývla. A Xenie podala rychle chlapce policistovi. Erik se dostal do bezpečí. Ale žena chytla Xenii za ruku „Tak na tři.“ Xenie znejistila a žena vyřkla „Tři.“ A obě skočili.

            „Moje statečná X. Bojovnice tělem i duší… ukaž své něžné tesáky a vše jak se sluší.“ Uslyšela Xenie Patrikův hlas. A její tělo se změnilo ve vlčí mohutné tělo. Dostala se pod mámu a dopadli na zem. A přímo na ně najížděl náklaďák. V tom nad nimi prolétla Angela a dostala je na kraj. Hned uspala ženu a pak přešla ke Xenii, která měla vlčí podobu. Patrik hned nechal zastavit dopravu na dálnici a získal jim čas.

            Angela hned Xenii prohlížela, ale jako vlk nemohla mluvit lidskou řečí. Patrik k nim došel „Bylo by lepší, kdyby ses proměnila zpět, X.“ Ale vlk pouze zavrčel. Vstala na nohy. Motala se jako opilá a od tlamy jí odkapávala krev. Angela se hned pokoušela vlka uklidnit, aby se co nejméně pohyboval. Ale dorazil to Erik, který podobu své sestry znal a hned ji objal. Vlk to neustál a aspoň si sedla. Patrik si vzal kluka a Angela stáhla křídla. Dojela k nim záchranná služba. Xenie se dokázala schovat aspoň za nejbližší sloupy tak, aby nebyla vidět. Mámu odvezli na záchytnou stanici a malého do nemocnice.

            Jak vše utichlo, tak šel Patrik s Angelou ke Xenii. Ta seděla a jen byla ráda, že dýchá. Patrik se rozhodl jít pro auto, že ji odveze k veterinářovi. Ale to se vlkovi nelíbilo a vstal. Patrik ji tedy uklidnil, ale že musí jít k nějakému doktorovi. Vlk sklopil uši dozadu a podíval se provinile na Angelu. Ta ji pohladila „Xenie, Patrik má pravdu. Musíš k doktorovi. Máš ošklivá zranění.“ vlk si olíznul tlamu a jako by se nevině usmál. Ovšem ani to mu nepomohlo. Patrik došel pro auto a jeli k Angele domů. Její táta byl veterinář. Když mu Angy řekla, co se stalo, tak vlka vyšetřil. A zjistilo se, že má zlomená žebra a jednu plíci propíchnutou. Takže okamžitá operace. Xenie nesouhlasila. Nemusela ani mluvit a v jejím obličeji byl vidět strach. Ale Patrik ji pohladil „O prcka se nějakou chvíli postarám, neboj.“ Vlk zavrčel a Angela dodala „A já na něj dohlédnu.“ Xenie se uklidnila a klidně lehla na lůžko. Veterinář zavolal sestru a dal vlkovi injekci na uspání. Po minutě Xenie ztratila přehled o světě.

           

            Xenie se probudila a zrovna u ní seděla Angy. Vlk kňourl při pohybu. Angela se usmála „Vítej při vědomí, Xenie. Neboj, Erik si zrovna hraje na policistu s Patrikem vzadu na zahradě. A mimochodem… Neunikne ti, že mu začal říkat tati. Chudák Patrik z toho nemůže… Ale Eriček je takto spokojený.“ Xenie se uvelebila na zemi na dece, kterou měla pod sebou a pomalu dýchala. Párkrát střihla ušima a podívala se ke dveřím. V tu ránu se otevřely a dovnitř vběhl vysmátý malý kluk a za ním policista „Jen počkej padouchu, však já tě chytím.“ Malý chlapec se schoval za vlka, který se ani nepohnul. Až malý chlapec křiknul a smíchy se tulil k velké chlupaté věci, tak Xenie zvedla hlavu a zhluboka zavrčela na policistu. Všichni se lekli.  Ale Xenie se ve vlčím ušklebila a vyplázla jazyk. Erik ji hned jako první objal a byl rád, že je sestra vzhůru. Poté se vzpamatoval Patrik. Ten si pouze oddechl. A nakonec Angy. Tak samou naštvaností po Xenii hodila knihu. Ta ji naštěstí přeletěla a narazila až o zeď. Xenie na ni vyplázla jazyk a Angy vstala „Teď nevím, kde jsem skončila.“ A Vlčice se ze široka usmála…

            Den za dnem ubíhali a Xenie začala chodit na procházky. Malý Erik s ní by snad pořád. A Patrik byl u ní vždy, když nebyl v práci. Nosil jí zprávy o mámě a o domě… Angela využívala situace a četka jí povinnou četbu do školy. Teď, když se moc Xenie nemohla hýbat, tak ji nezbylo nic než poslouchat, anebo spát…

            Čím více Xenie odpočívala, tím rychleji se léčila. Po měsíci šla ven na procházku s Angy. Ta jí klasicky četla knihu. Xenie ji naznačila, že si musí odskočit a zaběhla za stromy. Tam se zněmila, ale musela chvíli zůstat sedět. Když se za ní ozvalo „Přesně toto jsem čekala, blázne. Víš, že lidské tělo se doléčuje mnohem pomaleji.“ Xenie se pousmála, chytla si žebra „Ale to tvoje čtení bych už déle nevydržela. A navíc, takto mi rozumíš. Když jsem jako vlk, nezbude mi nic než mlčet.“ Řekla s úšklebkem Xenie a pomalu vstala. Trochu se rozdýchala, a poté dodala „Jo, je to vážně horší.“ A pomalu šly domů.

            Táta naštěstí o jejich schopnostech věděl. Takže nebyl překvapen Xeniím příchodem. Naopak ji přivítal. Zkontroloval ji žebra v lidské podobě a řekl vše, co má dodržet. Xenie si to raději zapsala.  A ještě si musela vyzvednout léky. Když došel Patrik s Erikem ze školky, tak ji s radostí uvítali. Nakonec šli ke Xenii domů všichni. Angela si nesměla zapomenout svoji knihu, aby ji mohla do konce tohoto týdne vrátit…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář