Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlk a anděl 14

26. 8. 2013

 Přátelství nadevše…

 

Jednoho rána se Xenie probudila doma. Její bráška skákal v jejím pokoji, že už musí vsát a jít do školy. Šíleně ji bolela hlava. „Eričku. Ještě mě nech spát. Po včerejší noci jsem jak zabitá.“ Ale její malý bratr se nedal odbýt. Tak ho popadla a zlechtala. Malý klučina utekl z pokoje a volal „Pomoc, zavolejte někdo policii. Moje sestra mě chce ulechtat.“ Xenie se dostala z postele, oblékla se a šla na snídani. Kde ji ovšem, čekalo překvapení. V jídelně byla Angy, Patrik, máma i Niger. A malý Eriček se schovával za tímto davem. Patrik se lehce usmál a zeptal se „Jak se cítíš? Pamatuješ si na mě?“ Xenie si uvědomila, že když poprosila Boha o zbavení ďáblovi síly, tak on jí vyhověl za její služby a nevymazal vzpomínky na své přátele a ani její sílu božského vlka. A tak se rozhodla hrát podle pravidel Zdi svobody. Nejdříve šla nejistě „My se známe?“ to Nigerovi ucukli koutky do úsměvu. Xenie nahodila ještě více nechápavý pohled a vzpomněla si na slova černého anděla „Mě lhát nemusíš. Já lží žiju. Poznám, když mi někdo lže.“ Ale i tak to hrála dál „Je tu něco k smíchu?“ Patrik se zatvářil smutně a Angy stekla slza. Maminka si jen smutně povzdechla a Eriček nechápal, o co jde. „Xenie. Toto jsou tví nejlepší kamarádi. Ty si je nepamatuješ?“ Xenie pohladila svého bratříčka „Ne. Nepamatuji si nic. Asi jsem měla otřes mozku a zapomněla na vše po tom včerejším pádu ze stromu. Ještě teď mě trochu bolí žebra.“ A chytla se za ně. Patrik udělal malý krok vpřed a nadechl se, že jí něco řekne. Ovšem dívka couvla. Patrik se tedy zastavil „Xenie. Opravdu si nic nepamatuješ? Ani na jednou chvilku s námi? Ani, co se včera v noci stalo?“ Xenie stekla slza „Ne. Nic si nepamatuji. Promiň. A jak jsme se poznali?“ Patrik došel ke své nejlepší kamarádce a řekl „Od mala jsme spolu vyrůstali jako dva kamarádi. Měla jsi problémy s rodinou a časem jsem se do tebe zamiloval.“ Xenie vytřeštila oči, ale poté se lehce usmála. Poodstoupila od Patrika „Patriku…“ všichni se usmáli, že si vzpomněla aspoň na jedno jméno. „Angy, Nigeri, mami…“ všechny tam vyjmenovala a pak se náhle změnila. Všichni se udivili, co to má znamenat. Xenie se změnila zpět „Já si vše pamatuji. Jen jsem vás zkoušela.“ Angy hned po Xenii vyběhla „Já tě za to roztrhnu. Ty jedna potvoro. Počkej, až tě chytím…“ Xenie se rychle změnila a utekla jí na dvůr, kde se holky honily. Když se Xenie nechala chytit, tak ji Angy silně objala „Ty potvoro. Víš, jak jsem se o tebe bála? To mi už víckrát nedělej. Už nikdy.“ Xenie se změnila „Neboj Angy. Už nikdy.“ A pak k nim došel Patrik „Ale jak to, že si nás pamatuješ? Bůh všem hned vymaže paměť.“ Xenie došla ke svému archandělovi, řekla „To je tajemství mezi mnou a Bohem.“  A políbila ho. Patrik ji s radostí objal a zatočil se s ní. Dokonce se ukázalo, že se Nigerovi líbí Angy a začali spolu chodit.

Od toho večera byla Xenie v bezvědomí týden. Kdy ji Patrik udržoval při životě díky jeho schopnostem. Niger se přiznal, že to vše měl s Xenií naplánované a prozradil i to o jeho sestře a jak mu Xenie pomohla.

 

A jak to bývá… Konec dobrý, všechno dobrý.

 

Ovšem zeď svobody dál fungovala a bylo zapotřebí ji chránit před zlem a špatným využití… Od toho tady byli naši ochránci ve městě.

Aby rozpoznali dobro od zla.

Ale hlavně, aby byli všichni šťastni…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vlk a Anděl

(Malapegi, 17. 10. 2016 21:58)

Fakt krásná povídka dá se sdílet?
4T16H

Moc krásný konec

(Tatsu, 22. 1. 2014 20:46)

Dobře promyšlený :D
Docela si to umím představit i v reálu

Re: Moc krásný konec

(Alex, 23. 1. 2014 16:30)

jo taky ty jsi byla mojí inspirací :)

Re: Re: Moc krásný konec

(Tatsu, 24. 1. 2014 9:15)

To jsem si všimla :D A jsem ráda, že to dobře dopadlo... :) Jinak bych z toho pak měla blbý den, jak jsem jim fandila :D Uvažuji, že až doppíšu Unearthly Existance (už to nebude mít mnoho kapitol), tak že bych napsala něco o tobě pro tebe... :D Jen ještě nevím co... :)