Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlk a anděl 10

26. 8. 2013

 Niger – opět andělem…

 

Xenie šla ke zdi svobody. Sedla si k ní a dívala se do nebe. „Jak by bylo skvělé umět lítat a být svobodný jako pták.“ A stekla ji slza. Seděla tam potichu a poslouchala šumění lesa okolo ní. Zaposlouchala se natolik, že nevnímala, že k ní někdo přichází. Až, když se ukázal člověk těsně u ní, si ho všimnula. „Nigeri, ani jsem tě neslyšela přicházet. Jsi tu dlouho?“ kuk přistoupil ke Xenii „Ani ne. Teď jsem došel. Co tady děláš?“ vypadal dosti zaraženě, že tam někoho našel. Xenie se postavila a vycítila z Nigera zlou auru bojovnosti. Tak ho uklidnila. Asi jsem zabloudila, a tak jsem si tu odpočala. Je tu pěkně. Ty to tady znáš?“ Niger najednou povolil „Jo. Znám to tady. Víš, že je ta zeď posvátná?“ Xenie si před ním musela hrát na hloupou, takže mu odpověděla, že nic o tom místě neví. Niger si ke Xenii přisednul a začal ji vyprávět baladu o vlku a andělovi přesně jak se udála. Až se Xenie divila, že to ví. Poté zaťal pěsti a dodal „Jednou se tomu vlkovi pomstím. Slyšel jsem, že se tu někde schovává a čeká na vhodný den, kdy se on sám zbaví prokletí ďáblovi síly. Že jeho samotného ta síla děsí. Ale nevím kde ho najít…“ Xenie se pousmála, položila mu ruku na jednu pěst a podpořila ho, i když věděla, že mluví o ní „Já věřím, Nigere, že toho vlka jednou dostaneš. A já ti klidně pomůžu.“ Niger se podíval nevěřícně, ale byl rád, že ho chápe. Poté společně odešli domů.

Eriček už spal jako zabitý a maminka se chystala taky do postele. Xenie doprovodila Nigera až k pokoji a poté se rozloučila s úsměvem.

Další den ráno se Xenii nechtělo z postele. Musel ji vyhodit Patrik, který došel k nim domů již brzy ráno. Niger taky zrovna vstával a šel rovnou na skvělou snídani od maminky.

Patrik tedy vyhodil Xenii z postele a hned ji vzal pod sprchu. Pod ledovou sprchu. To mu Xenie nedarovala, ale dala si pozor na přeměnu, aby Niger na nic nepřišel. Skočila po Patrikovi jako zběsilá a poté ho honila po celém domě. A Malý Eriček ji hned začal pomáhat. Niger nechápal, o co jde, a tak mu maminka řekla „Víš. Patrik s Xenií prakticky vyrůstá. Jsou to nejlepší kamarádi a věčně si dělají naschvály. A malý Erik nedá na svoji sestru dopustit.“ Niger požvýkal poslední sousto a řekl, že jde do práce, že se mu něco povedlo najít. Maminka mu s sebou udělala svačinu a vyprovodila ho ven.

Jakmile byl Niger v nedohlednu, tak se Xenie změnila a skočila svým mohutným tělem na policistu. Ten ji objal a řekl „Tak tomuto se říká napadení veřejného činitele.“ A na to na něj skočil i Eriček se slovy Tady jsi jako civilista, padouchu.“ A začal ho lechtat. Patrik se tedy nechal podat, že proti nim prohrál a jakmile se Xenie změnila, tak je oba popadl a hodil na gauč. Všichni si užívali legrace. A maminka to vše s úsměvem pozorovala z povzdálí. Patrik si sednul na židli a dostal kávu. Xenie popadla telefon a zavolala Angy, ať dojde, že si udělají zahradní piknik. A poté se také nasnídala a upravila se.

Angy došla co nejrychleji. Patrik už měl rozdělaný oheň a maminka připravené maso se zeleninou. Xenie šla otevřít Angy a společně došly ke grilu. Malý Eriček se začal nudit a roupama nevěděl, co by už provedl. Když mu většinu pokusů zkazil Patrik, že ho postříkal vodou. A tak se domluvil se Xenií, že ukradnou nějaké to maso. Angy se pouze zasmála a Patrik se připravil na nějakou tu neplechu.

Xenie se tedy změnila a dělala, jako že vozí Erika po zahradě. Když Erik vzal lahev s vodou a seskočil z Xenie, tak ho začal Patrik honit a Xenie spokojeně kradla maso a schovávala ho pod obal na talíř. Rychle pomohla Eričkovi a dělali, jako by se nic nestalo. Patrik se vrátil ke grilu a myslel, že ho klepne „XENIE!!! Kde je to maso!“ a na to došla máma. Vlk sklopil uši dozadu a nevině se přikrčil. Eriček se jen za ni schoval. Na to se Xenie mlsně olízla a změnila. Patrik ji hned postříkal vodou. Tedy pokoušel se o to, ale bylo to marné. Xenie se moc rychle pohybovala. Jen Angy z toho měla legraci. Ovšem ani ona z toho nevyvázla. Xenie si stoupla před ni, a jak Patrik vystříknul vodu, tak Xenie uskočila a schytala to Angy. To ji naštvalo a chytila Xenii nelítostně a pevně. Patrik jí smočil hlavu a řekl „To už by tě mohlo zchladit.“ Xenie se naštvaně podívala na Patrika a Angy. Zazubila se slovy „Stejnak to maso bylo skvělý.“ Patrik si jen povzdechl „No, tak bude jen zelenina.“ A Angy s úsměvem došla k talíři „Neboj. Jen ho schovala.“ A oddělala alobal, pod kterým bylo maso schovaný.

Odpoledne proběhlo v klidu a večer všichni brzy usnuli. Jen Patrik byl ještě u Xenie v pokoji. Díval se, jak spí a něco ji trápí…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář